Chilli kvapky - Bhut Jolokia Yellow 8p 30ml

Kód: K22_30ML
Neohodnotené
€8,80
Skladom (2 ks)

Na jemno spracované kvapky z extrémne pálivej chilli papričky - Bhut Jolokia Yellow– pasterizované.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na jemno spracované kvapky z extrémne pálivej chilli papričky - Bhut Jolokia Yellow– pasterizované.

Chilli kvapky z papričky Bhut Jolokia Yellow sú určené pre tých, ktorí hľadajú neuveriteľnú pálivosť. Paprička Bhut Jolokia Yellow, patrí k najpikantnejším chilli papričkám na svete so svojou hodnotou SHU až 1 000 000.

Pochádza z Assamu v Indii a má charakteristickú žltú farbu a ovocnú arómu. Bola po stáročia používaná v tradičnej indickej kuchyni na dochutenie jedál, ako sú kari, omáčky a marinády. Jej popularita sa ale rozšírila až v 21. storočí. V roku 2000 sa Bhut Jolokia dostala do povedomia západného sveta a odvtedy sa stala populárnou po celom svete. Okrem svojej intenzívnej pálivosti má Bhut Jolokia Yellow aj množstvo zdravotných výhod, ako napríklad vysoké množstvo vitamínu C a karoténu, ktoré pomáhajú posilňovať imunitný systém a chrániť telo pred voľnými radikálmi. 

Vzhľadom na extrémnu pálivosť Bhut Jolokia sa táto paprička používa aj v zbranej a obrannej technike, konkrétne ako súčasť slzného plynu a vojenských granátov.

Chilli kvapky sú veľmi ľahko dávkovateľné, takže si môžete prispôsobiť intenzitu pálivosti podľa svojho vkusu. Použite ich na dochutenie jedál, ako sú polievky, mäsové jedlá, pizze, cestoviny, šaláty či rôzne dipy.

Papričky použité na výrobu týchto chilli kvapiek sme vypestovali v Nových Zámkoch.

Späť na kategóriu KVAPKY.

Dodatočné parametre

Kategória: KVAPKY
? Farba: Žltá
? Pálivosť: 8
Veľkosť balenia: 30 ml