Mleté chilli - Scotch Bonnet Orange

Kód: 219_5ML
2 hodnotenia
€2,50
Skladom (5 ks)

Sušené, najemno mleté a preosiate chilli Scotch Bonnet Orange.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sušené, najemno mleté a preosiate chilli Scotch Bonnet Orange.

Scotch Bonnet Orange je chilli paprička, ktorá sa často používa v karibských a juhoamerických kuchyniach. Jej chuť je ovocná a sladká s jemnými tónmi citrusov a korenia. Toto mleté chilli z papričky Scotch Bonnet Orange je jemne zomleté a preosiate, aby sa zachovala všetka jej chuť. S približne 250 000 až 400 000 SHU patrí medzi stredne až veľmi pálivé papričky.

Scotch Bonnet Orange sa pôvodne pestovala v Karibiku, najmä na Jamajke. Teraz sa pestuje aj v iných častiach sveta, ako sú Afrika a Austrália - a tiež v Nových Zámkoch ;-) 

Mleté chilli z papričky Scotch Bonnet Orange je vynikajúcou voľbou pre všetky karibské a juhoamerické jedlá. Napríklad na prípravu Jerk Chicken alebo curry. Jeho sladká chuť s jemnými tónmi citrusov a korenia sa skvele hodí k mäsu, rybám, omáčkam, polievkam a zelenine. Môže sa tiež použiť na dochutenie dipov alebo marinád. Skvelým spôsobom, ako ho využiť, je vytvorenie karibského Jerk koření, ktoré sa skladá z mletého chilli a ďalších korenín a byliniek a je vynikajúce na ochutenie mäsa pred grilovaním.

Mleté chilli z papričky Scotch Bonnet Orange dodáva jedlu nielen výbornú chuť, ale aj zdravé zložky. Paprička obsahuje antioxidanty, vitamín C a ďalšie živiny, ktoré môžu podporiť zdravie a imunitný systém.

Späť na kategóriu MLETÉ CHILLI.

Dodatočné parametre

Kategória: Veľmi pálivé
? Farba: Oranžová
? Pálivosť: 5
Veľkosť balenia: 5 ml
Druh: Capsicum Chinenses
Pôvod: Karibské ostrovy, Jamajka
SHU: až 325 000