Mleté chilli - Scotch Bonnet Chocolate

Kód: 244_5ML
Neohodnotené
€2,50
Skladom (4 ks)

Sušené, najemno mleté a preosiate chilli Scotch Bonnet Chocolate.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sušené, najemno mleté a preosiate chilli Scotch Bonnet Chocolate.

Mleté chilli z papričky Scotch Bonnet Chocolate ponúka skvelú chuťovú skúsenosť so stredne až vysokou úrovňou pálivosti. Táto paprička má pôvod na Karibských ostrovoch, konkrétne na Jamajke, kde sa často používa v tradičných karibských jedlách. Farba zrelých plodov je tmavohnedá až čokoládová, čo sa odráža aj na názve.

Paprička Scotch Bonnet Chocolate má bohatú a ovocnú chuť s tónmi exotického ovocia, ako je mango, guava alebo ananás. Toto mleté chilli sa vyrába zo sušených, najemno mletých a preosiatych plodov, ktoré dodávajú jedlu výraznú chuť a arómu.

Scotch Bonnet Chocolate je vhodná do mnohých druhov jedál vrátane karibských, mexických, či indických receptov. Toto mleté chilli je vynikajúce pre grilovanie, pečenie a rôzne druhy omáčok. Môžete ho použiť aj na dochutenie polievok, zeleninových jedál, rýb alebo kuracieho mäsa. Skvelé sa hodí do karibských pokrmov ako je jerk chicken, alebo do guacamole pre extra pálivosť.

Zaujímavosťou o papričke Scotch Bonnet je, že má vysokú hladinu vitamínu C a pôsobí aj ako antioxidant. Taktiež sa používa v tradičnej karibskej medicíne na liečenie bolesti kĺbov, bolesti hlavy a tráviacich ťažkostí.

Mleté chilli z papričky Scotch Bonnet Chocolate určite prinesie vašim jedlám exotickú chuťovú skúsenosť a dodá im pikantnú arómu.

Späť na kategóriu MLETÉ CHILLI.

Dodatočné parametre

Kategória: Veľmi pálivé
? Farba: Hnedá
? Pálivosť: 5
Veľkosť balenia: 5 ml
Druh: Capsicum Chinenses
Pôvod: Karibské ostrovy
SHU: až 325 000