Mleté chilli - Carolina Reaper

Kód: 033_5ML
Neohodnotené
€3,30
Skladom (4 ks)

Sušené, najemno namleté a preosiate chilli Carolina Reaper.

Detailné informácie

Podrobný popis

Sušené, najemno namleté a preosiate chilli Carolina Reaper.

Carolina Reaper je jedna z najpálivejších chilli papričiek na svete. Táto odroda bola vyšľachtená v USA pestovateľom Edom Curriem a prvýkrát bola verejne predstavená v roku 2013, kedy nahradila Trinidad Scorpion Moruga na prvom mieste v Guinnessovej knihe rekordov ako najpálivejšia paprika na svete - a tomuto rebríčku dominuje do dnes. Po nej nasledujú papričky Trinidad Moruga Scorpion a 7 Pot Douglah. 

Plod papričky Carolina Reaper je približne okrúhly a mierne podlhovastý, s malým vyčnievajúcim chvostíkom na vrchole. Farba papričky sa pohybuje od zelenej po červenú, pričom zrelé papričky majú intenzívne červenú farbu. Celkový vzhľad papriky je veľmi charakteristický a ľahko rozpoznateľný.

Pálivosť tejto papričky je extrémne vysoká a dosahuje až 2,2 milióna SHU (Scovilleových jednotiek). Carolina Reaper má charakteristickú ovocnú chuť so sladkou arómou, ktorá postupne prechádza do silnej až bolestivej palivosti. Táto paprička sa využíva najmä na prípravu pikantných omáčok, marinád a korenín na mäso. Pre niektorých ľudí môže byť pálivosť tejto papričky príliš vysoká a treba s ňou zaobchádzať opatrne.

Späť na kategóriu MLETÉ CHILLI.

Dodatočné parametre

Kategória: Mega Pálivé
? Farba: Červená
? Pálivosť: 9
Veľkosť balenia: 5 ml
Druh: Capsicum Chinenses
Pôvod: USA
SHU: až 2 200 000