Súťaž v jedení chilli - NIVY

Súťaž v jedení chilli NIVY Centrum Bratislava

 

 

KEDY  11. 11. 2023 (SOBOTA), 16:00

MIESTO  NIVY CENTRUM (Mlynské nivy 5/A, Bratislava Central Bus Station, 821 08 Bratislava - 2. POSCHODIE PRI MONDIEU)

INFO  Súťaž v jedení chilli, spojená s ochutnávkou a koncertom kapely MARIACHI SIN FRONTERAS

Registrácia  PRIHLÁSENIE DO SÚŤAŽE - PRIHLASOVACÍ FORMULÁR NÁJDETE TU. 

Maximálny počet súťažiacich je 30 (z ktorých sa v úvodnom predkole vyberie 10 súťažiacich postupujúcich do ďalších kôl). Prihlásiť sa je možné aj priamo na mieste do 15:00, kedy prebieha registrácia súťažiacich - odporúčame sa prihlásiť online formulárom, keďže počet súťažiacich je obmedzený. V prípade nejasností nás kontaktujte na telefónnom čísle: 0905841416. Pravidlá súťaže a vyhlásenie účastníka súťaže k prečítaniu TU. Prihlásovací formulár môžete otvoriť aj týmto QR kódom:

Link na prihlásenie

Priatelia, rozhodli sme sa priniesť našu SÚŤAŽ V JEDENÍ CHILLI aj do nášho hlavného mesta. Čaká nás poriadne horúca sobota, počas ktorej nás do varu dostanú nie len chilli papričky, ale aj tóny živej mexickej hudby v podaní skvelej kapely MARIACHI SIN FRONTERAS.

Súťaž budeme zostavovať aj z nových produktov a nových odrôd. Tento rok budeme vyberať z viac ako 100 odrôd CHILLI papričiek.

 

Program:

od 14:00 do 15:00 – registrácia súťažiacich. Maximálny počet súťažiacich je 30. PRIHLÁSENIE VOPRED ONLINE FORMULÁROM.

16:00 - kapela MARIACHI SIN FRONTERAS

16:30 - 1. kolo súťaže v jedení chilli ( do 400.000 SHU )

17:00 - kapela MARIACHI SIN FRONTERAS

17:30 - 2. kolo súťaže v jedení chilli a FINÁLE

18:00 - sprievodný program

 

Čo môžem vyhrať:

  1. Cena: 500€ v hotovosti priamo na mieste (od Nivy Centrum) + vecné ceny
  2. Cena: vecné ceny
  3. Cena: vecné ceny

        + diplomy a poháre.

Pravidlá:

Súťažiaci musí mať riadne vyplnenú a podpísanú PRIHLÁŠKU – VYHLÁSENIE ÚČASTNÍKA SÚŤAŽE, ďalej len „prihláška“. Musí sa dostaviť na registráciu účastníkov na miesto konania v čase od 14:00 do 15:00, kde túto prihlášku (reverz) podpíše. 

Pred súťažou prebehne kvalifikačné predkolo, v ktorom sa na základe rýchlosti zjedenia papričiek nižšej pálivosti kvalifikuje do súťaže 10 súťažiacich.

Súťaž samotná pozostáva z dvoch kôl, z ktorých každé obsahuje 5 chilli papričiek (resp. chilli pokrmov) s postupne sa stupňujúcou štipľavosťou. Každú chilli papričku (resp. chilli pokrm) súťažiaci zdvihne nad hlavu a po odštartovaní zje. Papričky (chilli pokrmy) je nutné dobre požuvať, nie prehĺtať v celosti. Pri prehltnutí papričky v celosti bude účastník diskvalifikovaný zo súťaže. Počas súťaže taktiež nie je povolené konzumovať žiadne pokrmy ani nápoje, okrem súťažných papričiek (resp. pokrmov). Konzumovať pokrmy a piť nápoje je povolené iba v prestávke medzi prvým a druhým kolom súťaže.

Súťažiaci môže kedykoľvek odstúpiť zo súťaže tým, že sa napije mlieka, ktoré bude mať k dispozícií každý účastník alebo oznámením, že odstupuje zo súťaže.

Presnejšie informácie o jednotlivých kolách sa súťažiaci dozvedia na mieste.

Celkovým víťazom súťaže sa stáva účastník, ktorý zostane najdlhšie na pódiu, tzn. ktorý prejde najviac súťažnými kolami. V prípade nerozhodného výsledku rozhoduje rozstrel, v ktorom súťažiaci jedia chilli papričky – vyhráva ten, kto ich zje najviac v stanovenom čase.

UPOZORNENIE: Súťažiaci musia byť v dobrom zdravotnom stave a nesmú mať problémy so srdcom a žalúdkom. Nakoľko konzumované chilli papričky sú extrémne štipľavé a jesť ich vo väčšom množstve môže spôsobiť zdravotné problémy. Účastníci súťaže musia mať minimálne 18 rokov. 

Neplatí sa žiadne štartovné.